Angliškai

Įvykiai                                                                                                                                      Nauji leidiniai
  • Lapkričio 8 d., antradienį, 18 val., VDU Didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28) vyks žurnalisto, rašytojo, VDU docento Ryčio Zemkausko ir VDU garbės daktaro, profesoriaus Vytauto Landsbergio knygos „Bus geriau“ pristatymas. DAUGIAU (2016-10-19)

  • Spalio 26 d., trečiadienį, nuo 16 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultete (Muitinės g. 7, 210) vyks aukštosioms mokykloms skirti autorių teisių mokymai, kuriuos ves LATGA Muzikos kūrinių skyriaus atstovas A. Adamonis. Kas yra autorius, kūrinys? Ką svarbiausia apie žinoti apie savo kaip autoriaus turtines ir asmenines neturtines teises? Kokias sutartis naudoti ir kaip jos veikia? Praktinėje dalyje bus gilinamasi į aktualius atvejus. DAUGIAU (2016-10-19)

  • Spalio 10 d. 15 val. VDU Mažojoje salėje vyko dr. Giedrės Pranaitytės monografijos „Cultural Diplomacy of France and the United States and its Practical Conduct in Lithuania“, kuri buvo išleista 2016 m., laimėjus Lietuvos Mokslo Tarybos konkursą, pristatymas. Renginyje daugiausiai dėmesio buvo skiriama Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kultūrinės diplomatijos raidai bei ateities perspektyvoms. Renginyje dalyvavo ir savo įžvalgomis dalijosi Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojai – prof. Regina Jasiulevičienė, prof. Kristina Juraitė, prof. Gintautas Mažeikis, dr. Andrius Švarplys ir dokt. Danguolė Bardauskaitė. DAUGIAU (2016-10-10)

  • 2016 m. rugsėjo 30 d. V. Biržiškos bibliotekoje (K. Donelaičio g. 52) buvo atidaryta Azijos knygų erdvė (AKE). Azijos knygų erdvė – viena didžiausių Azijos knygų kolekcijų Baltijos šalyse.  DAUGIAU (2016-09-30)

  • 2016 M. rugsėjo 5 d. 18 val. VDU Menų centro salėje, Vytauto pr. 71., Japonišką arbatos gėrimo ritualą ir jo subtilybes atskleidė šiemet jau antrą kartą Lietuvoje viešinti arbatos ceremonijos meistrė Senjū Tanaka (Senyu Tanaka) iš JaponijosRenginio metu meistrė demonstravo arbatos gėrimo ceremoniją ir pristatė savo knygą „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ („Hajimete no chadō“), kurios vertimas į lietuvių kalbą - tai bendras VDU Azijos studijų centro ir Kyumeikan mokyklos Kaune projektas, finansuojamas Japonijos fondo. DAUGIAU (2016-09-06)

  • Universitetas su Lietuvos mokslų akademija (LMA) ir kitais partneriais įgyvendina tęstinį projektą „Periodinių mokslo leidinių leidyba ir jos koordinavimas“ (2016–2019 m.). Projekto tikslas – siekiant stiprinti mokslininkų ir kitų tyrėjų kompetencijas viešinti ir skleisti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus Lietuvoje ir už jos ribų, leidžiant periodinius mokslo leidinius. Išsamesnė informacija skelbiama Universiteto ir LMA tinklalapiuose. (2016-06-16)

  • Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių tyrimų centrui vadovaujantis prof. dr. Artūras Tereškinas šiais metais buvo įvertintas Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Kultūros sociologijos ir kultūrinių studijų tyrimai (2000–2014 m.)“. A. Tereškinas, Harvardo universitete apsigynęs daktaro disertaciją, dirba sociologijos ir kultūros mokslų srityse. Kūrybingai jungdamas sociologijos, antropologijos ir kultūrinių studijų disciplinas, jis pristato savitą kultūros sociologijos ir kultūrinių studijų traktuotę. Savo darbuose nemažai dėmesio skiria lyčių ir seksualumo normoms ir tam, kaip jos įgyvendinamos kasdieniame gyvenime. Neseniai profesorius pristatė savo knygą „Vyrai nusivylimo ekonomikose: tarp gero gyvenimo ir socialinės atskirties“.  DAUGIAU (2016-03-02)

  • Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto prof. habil. dr. Vytauto Levandausko monografija „Lietuvos mūro istorija“, kurią jis su pertraukomis rengė net 40 metų, šiemet pelnė Lietuvos mokslo premiją. Monografijoje mokslininkas nuodugniai ištyrinėjo mūro istoriją, raidą Lietuvoje – nuo XIII a. iki Pirmojo pasaulinio karo. Architektūrologas sukūrė architektūros paveldo datavimo sistemą. V. Levandauskas taip pat aktyviai dirba ir Kultūros paveldo departamente, pirmininkauja Trečiajai nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai, kuri sprendžia architektūros paveldo išsaugojimo klausimusDAUGIAU (2016-03-02)

  • 2016 m. vasario 25–28 d. Vilniaus knygų mugės metu buvo pristatomos Universiteto išleistos knygos, pristatymuose ir diskusijose dalyvavo VDU bendruomenės nariai. Renginių akimirkos (2016-02-29)

  • Po 2015 m. įvykdytos Vytauto Didžiojo universiteto padalinių restruktūrizacijos nuo 2016 m. vasario 1 d. Universiteto Bibliotekos leidybos skyrius buvo perorganizuotas į Leidybos grupę naujame Bibliotekos leidybos ir mokslinės komunikacijos skyriujeDAUGIAU (2016-02-02)

 

Ivykiu archyvas