Angliškai


Kviečiame į 
elektroninio „Japonų–lietuvių–japonų kalbų žodyno“ 
pristatymo renginį

„KALBA TARPCIVILIZACINĖJE KOMUNIKACIJOJE“

kuris vyks 2016 m. vasario 25 d. (ketvirtadienį) 11 val. Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 3.2 konferencijų salėje (Vilnius, Laisvės pr. 5).

Į japonų–lietuvių–japonų kalbų žodyno pristatymą kviečia jo sudarytojas Aurelijus Zykas ir Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda
Elektroninis japonų–lietuvių ir lietuvių–japonų kalbų žodynas, kurį sudaro daugiau nei 60 000 žodžių, yra pirmasis išsamus tokio tipo žodynas. Jame pateikiama abiejų kalbų terminų, jų galima ieškoti naudojantis elektronine, internete (nihongo.vdu.lt) viešai prieinama sistema. Patogi platforma leidžia operatyviai surasti reikiamą žodį; kai kurie kultūros terminai yra iliustruoti.
Parengti žodyną paskatino aktyvėjantys Japonijos ir Lietuvos santykiai bei vis didesnis skaičius Japonijos specialistų Lietuvoje, kuriems toks žodynas bus naudingas dirbant: mokantis, verčiant tekstus. Taip pat žodynas pravers japonams, kurie mokosi lietuvių kalbos.

______________________________________________________________________________________________________________________________