Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) pašonėje įsikūrusiame Studentų skvere nuo 2015 m. vasario mėnesio atidaryta pirmoji miesto

knygų mainų biblioteka „Little Free Library“,

kurioje visi norintys galės palikti ir pasiimti knygas.

Šio projekto ėmėsi dvi Vytauto Didžiojo universiteto studentės viešosios komunikacijos ketvirtakursės Indrė Levickytė ir Greta Rozenbergaitė, kurios biblioteką pavadino „Knygų nameliu“. Visame pasaulyje „Little Free Library“ bibliotekų yra daugiau kaip 15 tūkstančių, Lietuvoje – apie dešimt. Daugelis jų įsikūrusios Vilniuje, tuo tarpu Kaune tokia biblioteka pirmoji.

Bibliotekos atsiradimą įkvėpė tarptautinės organizacijos „Little Free Library“ sukurtas principas – žmonės viešai prieinamoje vietoje pasistato savitas, mažą namelį primenančias bibliotekas, kurių veiklą geriausiai apibūdina jų šūkis: „Padėk tai, ką jau perskaitei, ir pasiimk tai, ko dar neskaitei“.

Paimtos knygos nebūtina grąžinti, tačiau visi kviečiami prisidėti ir palikti ką nors nuo savęs, bendruomenės labui.

P. Mantauto nuotrauka (lrytas.lt)

J. Petronio (VDU) nuotrauka

_________________________________________________________________________________________________________________________