Greitosios nuorodos

Greitosios nuorodos

Klaida 404. Toks puslapis neegzistuoja

VDU renginių akimirkos iš Tarptautinės 24-os Vilniaus knygų mugės

Vilniaus knygų mugė – tradicinis renginys, prieš 24 metus prasidėjęs tiesiog kaip vieta knygoms parduoti, dabar tapo plataus masto kultūros švente, kurioje dalyvauja Lietuvos ir užsienio autoriai, muzikantai bei kiti menininkai.
Šių metų Knygų mugės programoje ypatingas dėmesys skirtas aktualijoms – diskutuota apie karą Ukrainoje, knygų ateitį ir dirbtinio intelekto įtaką literatūrai. „Šią mugę pasitinkame tvirtai įsitikinę, kad Vilniaus knygų mugė – tai platforma ne tik literatūrai, bet ir svarbioms visuomeninėms diskusijoms,“ – tvirtino rengėjai.
Vytauto Didžiojo universitetas, dalyvaudamas kasmetinėje mugėje, pristatė net aštuonis kultūrinius renginius, supažindino mugės lankytojus su naujais kūrėjais, mokslininkais ir jų kūryba. Džiugu, kad renginiuose dalyvavo ir gausus būrys susidomėjusiųjų.

 

Jonas Vaičenonis kvietė į Mindaugo Balkaus monografijos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ sutiktuves.

 

Sniegina Poteliūnienė mugės lankytojus kvietė į Alberto Skurvydo, Tomo Kaukėno, Daivos Šukytės ir Stanislavo Sabaliausko mokomosios knygos „Metapažinimas: kelionė pažinimo ir ugdymo(si) gelmėse“ pristatymą.

 

Šarūnas Liekis kartu su Mindaugu Jurkynu ir Sandra Grigaravičiūte aptarė naują Sauliaus Pivoro monografiją „Lietuva Švedijos Baltijos politikoje 1917–1991 m. Nuo pripažinimo iki jo atnaujinimo“.

Rosita Garškaitė-Antonowicz kartu su Egle Aleknaite, Audriumi Beinoriu ir Vytautu Ališausku kvietė į diskusiją „Ką ir kodėl žinome apie religines mažumas šiuolaikinėje Lietuvoje?“, kurioje aptarė Mildos Ališauskienės išsamaus tyrimo pagrindu išleistą monografiją „Religinės mažumos, visuomenė ir valstybė šiuolaikinėje Lietuvoje“.

Vytauto Didžiojo universiteto stende Liudas Mažylis bendravo su mugės lankytojais ir dovanojo savo naujausią knygą „Dar ne vakaras, Europa“.

Jolita Butkevičienė kvietė į Vytauto Levandausko monografijos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūra: stilių raida“ pristatymą.

VDU Švietimo akademijos kanclerė Lina Kaminskienė su Lina Milteniene padėjo sudarytojoms Alvyrai Galkienei ir Onai Monkevičienei pristatyti išleistą naujieną „Sėkmingas įtraukusis ugdymas. Tvaraus ugdymo proceso modeliavimas“.

Mindaugas Paknys visus kvietė į Vaidos Kamuntavičienės ir Aušros Vasiliauskienės monografijos „Sugrįžusi atmintis. Kauno bernardinių istorija ir vienuolyno ansamblis XVI a. pab. – XIX a.“ sutiktuves. Jam mielai talkino Kauno benediktinės s. Paulina Vanagaitė OSB ir s. dr. Kotryna Šurkutė OSB.

Daugiau nuotraukų rasite Leidybos centro Facebook puslapyje.

 

Liudas Mažylis kviečia mugės lankytojus pabendrauti ir dovanos savo naujausią knygą „Dar ne vakaras, Europa“ knygų mugėje, VDU stende

 

Vaida Kamuntavičienė ir Aušra Vasiliauskienė kviečia į savo monografijos „Sugrįžusi atmintis. Kauno bernardinių istorija ir vienuolyno ansamblis XVI a. pab. – XIX a.“ sutiktuves knygų mugėje

 

Alvyra Galkienė ir Ona Monkevičienė pristato knygų mugėje mokslo studiją „Sėkmingas įtraukusis ugdymas. Tvaraus ugdymo proceso modeliavimas“

 

Vytautas Levandauskas kviečia į savo monografijos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūra: stilių raida“ sutiktuves knygų mugėje

 

Milda Ališauskienė kviečia į savo monografijos „Religinės mažumos, visuomenė ir valstybė šiuolaikinėje Lietuvoje“ sutiktuves ir diskusiją knygų mugėje

 

Saulius Pivoras pristatys knygų mugėje savo monografiją „Lietuva Švedijos Baltijos politikoje 1917–1991 m. Nuo pripažinimo iki jo atnaujinimo“

 

Albertas Skurvydas, Tomas Kaukėnas, Daiva Šukytė ir Stanislav Sabaliauskas pristatys knygų mugėje savo knygą „Metapažinimas: kelionė pažinimo ir ugdymo(si) gelmėse“

Albertas Skurvydas, Tomas Kaukėnas, Daiva Šukytė ir Stanislav Sabaliauskas pristatys knygų mugėje savo knygą „Metapažinimas: kelionė pažinimo ir ugdymo(si) gelmėse“.

2024 m. vasario 22 d. 14 val., 1 Litexpo parodų rūmų 1.3 konferencijų salėje.

Renginį moderuos Sniegina Poteliūnienė (Vytauto Didžiojo universitetas).

Mindaugas Balkus kviečia į savo monografijos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ sutiktuves knygų mugėje

Mindaugas Balkus kviečia į savo monografijos „Kaip Kovno tapo Kaunu: miesto lituanizavimas 1918–1940 m.“ sutiktuves.

2024 m. vasario 22 d. 12 val., 5 Litexpo parodų rūmų 5.5 konferencijų salėje.

Renginį moderuos
Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas).
Dalyvaus:
Saulius Kaubrys (Vilniaus universitetas),
Dangiras Mačiulis (Lietuvos istorijos institutas).

Knygos „Kauno istorija. II tomas“ pristatymas Valdovų rūmuose

2024 m. sausio 16 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose, buvo pristatyta Vytauto Didžiojo universiteto išleista akademiko Zigmanto Kiaupos ir docento dr. Liudo Glemžos monografija „Kauno istorija, 2 tomas. Nuo 1655 iki 1795 metų“. Renginį vedė istorikė dr. Laima Bucevičiūtė.

Knygoje apibendrinama 1655–1795 m. Kauno miesto teritorinė-urbanistinė, administracinė, demografinė, socialinė, ūkinė, kultūrinė raida. 1655 m. skiria ligtolinį, santykinai ramų Kauno gyvenimą nuo pasikartojančių nelaimių ir negandų metų: 1655–1661 m. rusų okupacijos, Šiaurės karo, maro pandemijos, 1732 m. didžiojo gaisro. Likusi XVIII a. dalis Kauno gyvenime buvo santykinai ramesnė. Miesto gyvenimą keitė Respublikos reformos, vykusios niaukiantis geopolitinei padėčiai. Kauniečiai parėmė savo valstybę ir kariuomenę lemtinguose 1792 ir 1794 m. karuose su Rusijos imperija, statė naujas bažnyčias ir vienuolynus, perstatė rotušę, atsižvelgdami į poreikius – užvažiuojamus namus, nutiesė pirmuosius tiltus per Nemuną ir Nerį. XVI–XVIII a. formavosi dabartinių Kauno miesto rajonų vietovės: Vilijampolė, Petrašiūnai, Aleksotas, Panemunė, Šančiai.