Greitosios nuorodos

Greitosios nuorodos

Kūryba kuria kultūrą

Sudarytojai Milda Gineikaitė, Rimgaudas Barauskis

Vytauto Didžiojo universitetas, 2023

Anotacija

Eksperimentinės ekspozicijos „Menų fakultetas 700-metyje: kūryba kuria kultūrą“, surengtos 2022 metais Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, minint Lietuvos universiteto 700-metį, katalogas.
Leidinyje „Kūryba kuria kultūrą“ pateikiami du persipinantys pasakojimai: viena linija kūrybiškai ir nuosekliai vedama nuo Lietuvos universiteto pradžios ir meno studijų ištakų iki šių dienų Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, kitoje pateikiama parodoje eksponuojamos dėstytojų, absolventų ir studentų kūrybos dokumentacija. Leidinyje, kaip ir parodoje, svarstomi erdvės ir laiko matmenys, o naratyvas kuriamas apie tai, kaip kūryba kuria kultūrą.
Kūryba eksponuojama negalerinėse fakulteto erdvėse, neapsiriboja viena medija, todėl pasižymi įvairiomis išraiškos formomis, kurios pristatomos kataloge: tai – stendai, fotografijos, instaliacijos, videomenas, kompiuterinė grafika, grafinis dizainas ir garso menas – praktinėse meno studijų programose, Naujųjų medijų mene ir Muzikos produkcijoje, naudojamos meninės raiškos priemonės. Besitęsiantis fotojuostelės lyg laiko juostos motyvas kviečia eiti kūrybiškai nutiestu fakulteto istorijos taku, kuriame laiko juosta nesibaigia ir pakviečia į naujo šimtmečio kelionę.